Gebied rond Polderbaan Schiphol hermetisch afgesloten tijdens NAVO-top

Gepubliceerd op 11 juni 2025 om 14:00

Tijdens de NAVO-top eind juni in Den Haag wordt het gebied rond de Polderbaan op Schiphol afgesloten voor publiek. Dit gebeurt van zondag 22 juni 13.00 uur tot vrijdag 27 juni 05.00 uur. Alleen bewoners, hulpverleners en medewerkers van bedrijven in het gebied mogen erin, als ze een speciale toestemming hebben. Dat laat de gemeente Haarlemmermeer weten.

Een archiefbeeld van een KLM-toestel op de Polderbaan. Beeld: NL nieuws - Tekst: Nieuwsredactie

De Polderbaan, aan de westkant van Schiphol, wordt gebruikt als streng beveiligde plek om regeringsvliegtuigen te parkeren en af te handelen. Om de veiligheid van de wereldleiders te garanderen, wordt het gebied rond de baan – tussen de A5, N201, N205 en N232 – volledig afgesloten. Ook de populaire spottersplek bij Vijfhuizen is tijdelijk dicht.

De A5, die vlak langs dit afgesloten gebied loopt, is tijdens deze periode ook niet toegankelijk. Dit is allemaal onderdeel van de uitgebreide veiligheidsmaatregelen die Nederland samen met internationale diensten heeft ingesteld.

In tegenstelling tot de nucleaire top in 2014, is er dit keer geen algemeen cameraverbod rond Schiphol. Vliegtuigspotters kunnen nog terecht bij andere banen zoals de Aalsmeerbaan of – vanaf een afstand – de Buitenveldertbaan. Die laatste is op dit moment wel dicht vanwege onderhoud. Om veiligheidsredenen worden de aankomst- en vertrektijden van regeringsvliegtuigen niet bekendgemaakt.

De NAVO-top zorgt, zoals verwacht, voor strenge veiligheidsmaatregelen. Schiphol speelt een belangrijke rol in de logistieke ontvangst van internationale delegaties. De afsluiting van het gebied rond de Polderbaan is één van de meest opvallende gevolgen daarvan.