De vrouwen van FC Twente hebben zaterdag op indrukwekkende wijze de KNVB-beker weten te veroveren. In een spannende en meeslepende finale, die plaatsvond op Het Kasteel in Rotterdam, versloegen ze PSV met een eindscore van 1-2. Het is inmiddels de vierde keer dat FC Twente erin slaagt deze prestigieuze beker te winnen, en daarmee zet de club een belangrijke stap richting een bijzonder en gedenkwaardig seizoen.

Beeld: Jessy/NL nieuws - Tekst: Jessy & Sem
De wedstrijd zelf was buitengewoon spannend, maar het publiek speelde daarbij ook een cruciale en indrukwekkende rol. De enthousiaste fans van beide teams zorgden voor een werkelijk geweldige sfeer met hun luide gezang en onophoudelijke aanmoedigingen vanuit de tribunes. Vooral na de rust, op het moment dat Twente beter in het spel begon te komen en sterker ging presteren, overstemden de fanatieke Twente-supporters volledig de PSV-fans met hun aanhoudende gejuich. Deze onvoorwaardelijke steun gaf het team precies dat beetje extra energie en motivatie die nodig waren om de overwinning binnen te halen. Het onderstreepte opnieuw hoe essentieel en onmisbaar supporters zijn in de wereld van het voetbal.

Beeld: Jessy/NL nieuws - Groenewegen viert de 0-1
Dertien minuten later zorgde Kayleigh van Dooren, een voormalig PSV-speelster die nu uitblinkt bij Twente, voor een grotere voorsprong. Ze maakte een mooie en behendige actie, waarna ze de bal vanaf de rand van het strafschopgebied met precisie en overtuiging in het doel schoot: 0-2. Het was een uitstekend moment dat haar technische kwaliteiten en inzicht in het spel duidelijk benadrukte.
Hoewel Twente het spel grotendeels goed onder controle had en een sterke indruk maakte, gaf PSV zich nog niet zomaar gewonnen. Renate Jansen, die zelf een verleden als speelster bij Twente heeft, bracht in de 74e minuut de wedstrijd weer spannend en onvoorspelbaar. Ze maakte op slimme wijze ruimte voor zichzelf en aarzelde niet om de bal knap en doelgericht door de benen van keepster Daniëlle de Jong te schieten: 1-2. Dit zorgde ervoor dat de spanning in het duel weer helemaal terugkeerde.
PSV drong daarna stevig aan en zette flink wat druk, maar slaagde er uiteindelijk niet in om een gelijkmaker te forceren. Een laat doelpunt van Twente werd nog afgekeurd vanwege een overtreding op PSV-keepster Nicky Evrard, waarbij de scheidsrechter resoluut ingreep. Toch bleek die beslissing geen invloed te hebben op het eindresultaat. Na zes spannende minuten blessuretijd klonk uiteindelijk het verlossende eindsignaal: de beker ging naar Enschede, en daarmee was het feest compleet voor de Twentse ploeg.
Met deze prachtige bekerwinst heeft FC Twente nu de Supercup en ook de felbegeerde KNVB-beker op zak, een indrukwekkende prestatie dit seizoen. Volgende week wacht echter nog de spannende ontknoping in de Azerion Vrouwen Eredivisie, waar Twente dankzij een superior doelsaldo van +49 om +44 aan koppositie blijft staan. Bij een overwinning op AZ kan de langverwachte tiende landstitel eindelijk worden binnengehaald, waarmee de club opnieuw geschiedenis schrijft. PSV, dat nog een ijzer in het vuur heeft, ontvangt Feyenoord in wat de laatste en beslissende speelronde zal zijn.

Beeld: Jessy/NL nieuws - De speelsters van FC Twente poseren met de beker en groene badjassen
Na afloop klonk er tevredenheid bij Twente, waarbij de sfeer duidelijk ontspannen en positief was. “We kunnen iets unieks doen,” zei trainer Joran Pot, verwijzend naar de bijzondere mogelijkheid om drie prijzen in één seizoen te winnen. Het vooruitzicht brengt motivatie en spanning met zich mee binnen het team, dat hard heeft gewerkt om in deze positie te komen. Van Dooren, de matchwinnares tegen haar oude club, bleef ondanks het succes nuchter: “We gaan misschien wel een cocktailtje pakken. Maar geen vijf dagen feesten, want volgende week wacht de belangrijkste pot.” Haar woorden weerspiegelden focus en professionaliteit, een duidelijke indicatie dat de ploeg het grotere doel voor ogen houdt.
PSV-coach Roeland ten Berge had zichtbaar moeite met de situatie rondom de blessure van zijn aanvoerder, wat voor het team een zware domper betekende. “Het verlies doet pijn, maar het wegvallen van Hendriks is een klap. Ik hoop dat het meevalt, maar het zag er niet goed uit,” zei hij met een bedrukte blik. Zijn woorden getuigen van zorgen over de impact die deze tegenslag kan hebben, zowel op het veld als in de kleedkamer, waar Hendriks een belangrijke rol speelt. Het was duidelijk dat deze blessure meer dan alleen een sportieve tegenvaller was voor het team.

Beeld: Sem/NL nieuws