Oranje handbalsters grijpen naast brons: Noorwegen kroont zich tot kampioen in Rotterdam

Gepubliceerd op 14 december 2025 om 23:12

Het WK handbal in Rotterdam heeft voor de Nederlandse handbalsters geen medaille opgeleverd. Oranje verloor in Ahoy de strijd om het brons na verlenging van Frankrijk en eindigde daardoor als vierde. Later op de avond stelde Noorwegen in Ahoy de wereldtitel veilig.

Archiefbeeld: Jessy/NL nieuws - Tekst: Sportredactie 

De troostfinale was lange tijd volledig in balans. Nederland en Frankrijk gaven elkaar geen ruimte, wat na zestig minuten resulteerde in een 26-26 tussenstand. In de verlenging nam Frankrijk het initiatief en wist het verschil te maken, ondanks sterk keeperswerk van Yara ten Holte en de grote strijdlust bij Oranje.

De wedstrijd betekende het slotstuk van een emotioneel toernooi voor Estavana Polman en Lois Abbingh. De twee internationals speelden hun laatste wedstrijd voor Nederland.

Enkele uren later werd in een uitverkocht Ahoy duidelijk wie zich de beste van de wereld mocht noemen. Noorwegen versloeg Duitsland in de finale en veroverde zo zijn vijfde wereldtitel.