Sem Steijn levert aanvoerdersband in bij Feyenoord, Wellenreuther nieuwe captain

Gepubliceerd op 5 januari 2026 om 14:14

Sem Steijn is niet langer de aanvoerder van Feyenoord. Trainer Robin van Persie heeft besloten de band toe te vertrouwen aan doelman Timon Wellenreuther. Dat maakte hij maandag bekend tijdens het trainingskamp van de Rotterdammers in Marbella.

Beeld: Jessy (via 1908.nl) - Tekst: Sportredactie

Volgens Van Persie is de verandering er om Steijn de kans te geven zich weer volledig op zijn spel te focussen. “Sem moet weer doen waar hij goed in is,” zegt de trainer. “Hij moet zich richten op fit worden en belangrijk zijn voor het team.” Steijn maakt ook geen deel meer uit van de directe groep aanvoerders.

Achter Wellenreuther blijven Anis Hadj Moussa en Givairo Read de tweede en derde aanvoerder. Steijn had nog de kans om tweede aanvoerder te blijven, maar besloot dat niet te doen.

Wellenreuther droeg de aanvoerdersband al in de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen FC Twente (1-1). Van Persie vertelde toen dat de club in de winterstop de aanvoerdersrollen zou herzien. Dit heeft nu geleid tot een vaste keuze voor de Duitse keeper, die door de technische staf wordt gewaardeerd om zijn coaching en leiderschap op het veld.

Steijn kwam afgelopen zomer voor een recordbedrag over van FC Twente en werd meteen aanvoerder. Zijn eerste seizoenshelft in De Kuip ging echter moeizaam. Vorig seizoen scoorde hij 24 keer en werd hij topscorer van de Eredivisie, maar dit seizoen staat hij op zes doelpunten en heeft hij niet altijd een basisplek.

Feyenoord begint zondag weer aan de competitie met een uitwedstrijd tegen sc Heerenveen.