Ajax-uitwedstrijd tegen FC Sion niet op televisie: fans moeten betalen voor livestream

Gepubliceerd op 18 augustus 2026 om 08:29

Ajax-fans die donderdag de uitwedstrijd tegen FC Sion willen bekijken, moeten daarvoor de portemonnee trekken. Het duel in de play-offs van de Conference League wordt niet uitgezonden door Ziggo Sport. Supporters kunnen de wedstrijd wel online bekijken via KIJK, waar een los ticket 4,99 euro kost.

Tekst: Sportredactie

Ziggo Sport maakte maandag bekend dat het de uitzendrechten voor het duel niet heeft. „Deze wedstrijd zit niet in het UEFA Europees voetbalpakket, waardoor de thuisspelende club de uitzendrechten kan verkopen aan de hoogste bieder”, laat de sportzender weten.

Daarmee komt er een einde aan de reeks Europese wedstrijden van Ajax die tot nu toe via Ziggo Sport te volgen waren. De Amsterdammers schakelden eerder FK Vojvodina uit en bereikten daarna na een 3-1 thuiszege en een 2-2 gelijkspel tegen Shelbourne de play-offs.

Donderdagavond wacht in Zwitserland FC Sion. De aftrap is om 20.15 uur. Wie het duel live wil zien, kan via KIJK een eenmalig ticket aanschaffen. Daarvoor is geen abonnement nodig.

Een week later kunnen Ajax-fans wel gratis inschakelen. De return in de Johan Cruijff ArenA wordt op donderdag 27 augustus om 20.00 uur live uitgezonden door Ziggo Sport en is volgens de zender voor iedereen beschikbaar via Ziggo Sport Free.

Dat een wedstrijd van Ajax niet op televisie wordt uitgezonden, is bijzonder. Bij Europese voorrondes kwam het de afgelopen jaren wel vaker voor dat uitwedstrijden van Nederlandse clubs achter een betaalmuur verdwenen. In de Europese hoofdtoernooien is dat veel minder gebruikelijk.