Sparta grijpt naast play-offs na pijnlijke nederlaag tegen Excelsior in Rotterdamse derby

Gepubliceerd op 17 mei 2026 om 16:54

Excelsior heeft zondag de stadsderby tegen Sparta gewonnen. Op Het Kasteel trok de ploeg uit Kralingen met 2-3 aan het langste eind. Voor Sparta betekende de nederlaag het einde van de hoop op deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

Beeld: Jessy/ NL nieuws - Tekst: Sportredactie

Waar Excelsior vorige week al zeker was van nog een seizoen in de Eredivisie, stond er voor Sparta nog wél iets op het spel. De ploeg van trainer Maurice Steijn moest winnen én hopen op puntenverlies van FC Groningen. Maar al snel bleek dat Sparta zichzelf weinig cadeau deed in de laatste speelronde.

Excelsior kwam na veertien minuten op voorsprong. Een voorzet van Gyan de Regt werd ongelukkig door Sparta-verdediger Giannino Vianello in eigen doel gewerkt: 0-1. Sparta maakte een matte indruk en kreeg het verwijt van de eigen supporters dat de ploeg “het shirt niet waard” zou zijn.

Na rust leek Excelsior de wedstrijd definitief te beslissen via Arthur Zagré, die de 0-2 binnenschoot. Lang kon de ploeg daar niet van genieten, want Ayoni Santos bracht Sparta vrijwel direct terug in de wedstrijd met een hard schot: 1-2.

Toch was het opnieuw Excelsior dat toesloeg. Noah Naujoks kopte halverwege de tweede helft een corner binnen en zette de bezoekers weer op een marge van twee doelpunten. In blessuretijd maakte invaller Milan Zonneveld nog de 2-3, waarna hij diep in extra tijd opnieuw scoorde. Die treffer werd echter afgekeurd vanwege hands.

De derby stond daarnaast in het teken van afscheid. Bij Sparta namen onder anderen trainer Maurice Steijn, Joshua Kitolano, Tobias Lauritsen en Jonathan de Guzmán afscheid van het publiek. Voor Excelsior betekende de overwinning een bijzonder slot van het seizoen: voor het eerst sinds 2018 won de club weer op Het Kasteel.