FC Groningen en Willem II mogen deze week geen supporters meenemen naar hun play-offwedstrijden in Volendam. Dat besluit is genomen door de lokale veiligheidsdriehoek na de rellen zondagmiddag rond het duel tussen FC Volendam en Telstar.
Beeld: NL nieuws - Tekst: Sportredactie
FC Groningen speelt donderdag tegen Ajax in het Kras Stadion in Volendam, maar zonder meegereisde fans. Ook Willem II moet het zaterdag in de return tegen FC Volendam stellen zonder uitsupporters.
Na afloop van FC Volendam – Telstar ging het zondag flink mis. Supporters van de thuisclub zochten de confrontatie met de politie en probeerden bij de supportersbussen van Telstar te komen. Daarbij ontstonden volgens FC Volendam gevaarlijke situaties voor supporters, buurtbewoners en gezinnen die na de wedstrijd naar huis wilden.
De veiligheidsdriehoek heeft daarop besloten om de hele week geen uitsupporters toe te laten bij wedstrijden in Volendam. FC Volendam neemt daarom zelf woensdag ook geen supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Willem II in Tilburg.
FC Groningen reageert woedend op het besluit. De club noemt het “onaanvaardbaar” en heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld. Ook Willem II spreekt van een “buitengewoon teleurstellende” beslissing en benadrukt dat supporters de ploeg het hele seizoen trouw hebben gesteund.
Ajax wijkt voor het duel met FC Groningen uit naar het Kras Stadion in Volendam, omdat de Johan Cruijff Arena deze week niet beschikbaar is vanwege een concertreeks van Harry Styles.